כרטיס הביקור שלכם

אסתטיקת השיניים

חשיבותה של אסתטיקת השיניים

בחברה המודרנית כיום מושם דגש רב על הפן הויזואלי, ובפרט על המראה החיצוני. מאחר ובמהלך כל שיחה המתקיימת, אזור הפה חשוף מאוד – הרי שחיוך יפה החושף צרור שיניים ישרות ולבנות, הוא בעל חשיבות אסתטית גבוהה. החיוך הוא מרכיב עיקרי ברושם הראשוני שאנו יוצרים, ולכן עליו לייצג אותנו כראוי. לחיוך אסתטי ונעים יש כוח ומשמעות רבה, גם לגבי תחושותינו האישיות וגם לגבי האופן בו תופסת אותנו הסביבה.

מתי צריך לבצע טיפולי שיניים אסתטיים?

עם השנים, השיניים עשויות לקבל מראה לקוי אשר נגרם כתוצאה מגנטיקה, תזונה ופעולת צחצוח שיניים לא נכונה. מראה לקוי של שיניים, הכולל ריקבון, כתמים ושיניים חסרות, עלול לפגוע, כאמור, ברושם הראשוני המתקבל מהאדם, בתדמיתו ובתחושת הביטחון העצמי שלו. בעוד ששינויים באורח החיים, כגון הפסקת עישון או הגבלת השתייה המתוקה, הם צעדים בכיוון הנכון – הרי שבשלב זה הם לא יצליחו להשיב את המצב לקדמותו, לכן יש צורך בהשלמת התמונה על ידי ביצוע טיפולים אסתטיים.

טיפולי השיניים האסתטיים החשובים עבורכם

מתוך הבנת החשיבות של נושא אסתטיקת השיניים, אנו מציעים מגוון רחב של טיפולים אסתטיים:

 • הלבנת שיניים
 • הלבנת שיניים ביתית
 • הלבנה פנימית לאחר טיפול שורש
 • השלמות של שיניים קדמיות
 • שחזורים באזורים קדמיים לאחר חבלה השלמות שיניים וסתימות לבנות
 • כתרים ללא מתכת מסוגים שונים
 • ציפויי חרסינה

טיפולים אלו נועדו לשפר את המראה האסתטי של השיניים, ולאפשר לכם לחייך בלב שלם ללא חשש וללא תחושת מבוכה.

טיפולי שיניים אסתטיים במרפאתה של ד"ר חגית פניני – למען השקט שלכם

אסתטיקה אינה תחום התמחות ברפואת השיניים, מאחר והיא מהווה חלק בלתי נפרד ממכלול הטיפולים – על כל טיפול לשים דגש מיוחד על מראה המטופל.

ד"ר חגית פניני בעלת ניסיון רב בטיפולים האסתטיים ובטכניקות החדישות ביותר, כאשר היא דואגת לוודא כי המטופל תמיד עוזב את מרפאת השיניים במצב המאפשר לו לבוא בין אנשים וקהל, ולהמשיך בעבודתו השוטפת.

מאחר וישנה חשיבות רבה בכך שאדם יאהב את החיוך שלו ויהיה שלם ומרוצה ממראהו – התוצאה הסופית של הטיפול, תמיד עוברת את אישורו של המטופל.

אני מזמינה אתכם בחום לבוא למרפאה ולהתרשם ממגוון העבודות שביצעתי במטופלים מרוצים. ניתן להתרשם גם מהחיוכים המוצגים בגלריית הטיפולים. 

הלבנת שיניים ויטליות

הצורך בהלבנת השיניים

בעוד שאין מדובר בצורך בריאותי, הרי שבעולם המודרני, השם דגש משמעותי על אסתטיקה ומראה חיצוני, שיניים שאינן בוהקות מלובן נתפסות כמוזנחות.

מאחר ומדובר בלב הפנים, והשיניים חשופות מאוד בזמן הדיבור, הרי שבכל סיטואציה חברתית הן מושכות תשומת לב רבה. בנוסף, שיניים לבנות ויפות מסייעות ליצירת רושם ראשוני מוצלח.

כיצד מתבצעת הלבנת השיניים?

הלבנת השיניים יכולה להתבצע הן בשיניים ויטליות (בעלות חיות) והן בשיניים שאינן ויטליות (כאלו שעברו טיפול שורש).

ישנן טכניקות שונות להלבנת השיניים, כגון הלבנה במרפאה או הלבנה ביתית, כאשר הדבר מותאם באופן ספציפי לכל מטופל, בהתאם לצבע שיניו ואורח חייו.

טרם ביצוע ההלבנה יש לעבור ניקוי שיניים על מנת לסלק אבנית, לטפל בנגעי עששת ולתקן שחזורים לקויים במקרה הצורך.

המלצות חשובות לתהליך ההלבנה

על מנת למקסם את הצלחת הטיפול וליהנות משיניים לבנות, רצוי לעקוב אחר ההנחיות הבאות:

 • הפחתה או הפסקה של שתיית יין אדום, קולה, תה וקפה
 • הפחתה משמעותית של עישון הסיגריות
 • הימנעות מתבלינים (כגון כורכום, פפריקה, כמון ועוד)
 • המעטה באכילת פירות וירקות אדומים וכתומים
 • העדפה של מזונות לבנים "חסרי צבע"
 • הימנעות משימוש במשחת שיניים או מי פה המכילים סטאנוס פלואוריד או כלורהקסדין

המועמדים המתאימים להלבנת השיניים

לפני קבלת החלטות בנושא, רצוי לקבוע פגישת ייעוץ אצל רופא שיניים בעל ניסיון. הרופא יכול לצפות האם ישנו סיכוי סביר לשיפור משמעותי בגוון השיניים, לאתר את המוקדים הבעייתיים בפה (כגון סתימות, כתרי חרסינה, ציפויים ועוד, עליהם חומר ההלבנה אינו משפיע) ולהציע תוכנית טיפולים מסודרת ומפורטת שתבטיח שתוכלו לחייך בפה מלא ובלב שלם.

אני מזמינה אתכם לקבוע פגישת ייעוץ וללמוד על האפשרויות המתאימות עבורכם. תוכלו להתרשם ממידע נוסף על הלבנת השיניים במאמר שכתבתי בנושא.

הלבנת שיניים לאחר טיפול שורש

מדוע יש צורך בהלבנת שיניים שאינן ויטליות?

שיניים שאינן ויטליות הן שיניים שעברו טיפול שורש, אשר אינן "חיות", ולפיכך שונות משיניים ויטליות בתכונותיהן. במקרים רבים הדבר משנה את גוון השיניים, כך שלאחר טיפול הן צבע כותרת השן והן השורש הופכים כהים יותר. כאשר מדובר בשיניים קדמיות, הרי שהדבר פוגע באחידות הגוון וכתוצאה מכך באסתטיקה.

כיצד מתבצעת הלבנת השיניים?

לאחר טיפול שורש ניתן לבצע הבהרה של השן בה בוצע הטיפול, כל שתחזור לצבעה המקורי ותשתלב באופן הרמוני עם יתר השיניים הסמוכות לה. מדובר בפרוצדורה שמטרתה לשמר את חומר השן ולהמנע מהצורך בעשיית כתר. עם זאת, גם במקרים בהם השיניים עתידות לקבל כתרים, רצוי לשקול הלבנה לשורשי השיניים על מנת למנוע השתקפות כהה מבעד לחניכיים.

מה חשוב לדעת?

טרם ביצוע ההלבנה, יש לוודא כי טיפול השורש תקין ואטום, כך שלא תהיינה דליפות של חומרי ההלבנה דרך תעלת השורש.
על טיפול השורש להיעשות ללא שימוש בחומרים המכילים אבקות יוני מתכת.
אפקטיביות ההלבנה רבה יותר ככל שהיא נעשית בקירבה לטיפול השורש ושינוי גוון השן.

במה כרוך תהליך ההלבנה?

מדובר בתהליך המצריך בין 2-8 טיפולים. הפגישה הראשונה כוללת הוצאת השחזור הקיים, ניקוי פנימי של השן, הכנסת חומר מחמצן פעיל וסגירה עם שחזור זמני. על המטופל להגיע לטיפול אחת לשבוע, כאשר ברגע שגוון השיניים הוא לשביעות רצונו, ניתן להפסיק את הטיפולים, גם אם טרם בוצעו כל השמונה.

טיפול שורש הוא לא סיבה לאבד את החיוך הלבן והיפה. אני מזמינה אתכם לקבוע פגישת ייעוץ ולקבל את הטיפול המתאים עבורכם.

השלמת שיניים קידמיות לאחר חבלה

חשיבות השלמת השיניים לאחר חבלה

מעבר לחשיבות האסתטית שיש לשיניים, ועל אחת כמה וכמה לקדמיות שבהן, יש לדבר חשיבות הן עבור יכולת אכילה נוחה והן עבור יכולת דיבור והגייה ברורים. במקרה של חבלה הגרמה לשבר בכותרת השן, רצוי מאוד לטפל, להשלים את השיניים החסרות, וליהנות מאיכות חיים טובה יותר.

כיצד מתבצעת השלמת השיניים?

השלמת השיניים מתבצעת באמצעות חומר על בסיס שרף מרוכב, אשר צבעו מותאם על ידי הרופא לצבע שן המטופל. כאשר ההשלמה נעשית על ידי רופא מיומן, לא ניתן להבחין בשולי השחזור, כך שהשן נראית רגילה לחלוטין, ולא ניתן לזהות כי עברה חבלה כלשהי. בנוסף, על הרופא לבחון את הסגר של המטופל ואת הרגליו, על מנת לוודא כי השחזור לא ישבר ויחזיק מעמד במשך שנים רבות.

יתרונות השלמת השיניים בשיטה זו

 • החומרים הקומפוזיטיים בהם משתמשים נטמעים בשיניים ויוצרים מראה טבעי
 • ניתן להתאים את החומרים האלו לגוון השיניים של המטופל
 • הטיפול נעשה במרפאה ואינו מצריך עבודה של מעבדת שיניים חיצונית
 • החומר המרוכב מסייע לשיפור מראה השיניים במקרים של שן קטנה או מחודדת, או של חוסר סימטריה קל

השקיעו בעצמכם, אין סיבה שתסבלו

עם הטכנולוגיות והטיפולים המוצעים כיום, אין בעיה שלא ניתן למצוא לה מענה הולם. מדוע להתהלך בתחושת חוסר ביטחון ממראה השיניים שלכם, או אי נעימות פיזית כלשהי? מצאו את הזמן והנכונות לטפל בעצמכם.

אין סיבה שתתפשרו על איכות חייכם! אני מזמינה אתכם לקבוע פגישת ייעוץ ולקבל את הטיפול שמגיע לכם.

ציפויי חרסינה

באילו מקרים יש צורך בציפויי חרסינה?

כאשר השיניים הקדמיות בריאות יחסית, אך המטופל אינו מרוצה מהחיוך שלו בשל בעיה בגודל השיניים, בגוון שלהן, במרקם, מרווחים בין השיניים ועוד – ניתן לצפות את השיניים בציפוי של חרסינה. הציפוי דק מאוד, עוביו כחצי מ"מ, והוא מודבק אך ורק על חזית השן באמצעות טכניקת הדבקה מתקדמת.

יתרונות ציפויי החרסינה

 • החרסינה היא חומר בעל שקיפות הדומה לזגוגית השן ועל כן היא אסתטית ביותר
 • מרקם החרסינה חלק והיא אינה סופחת צבעים עם הזמן, כך שהגוון נשמר באופן אידיאלי
 • שחזור זה הוא יחסית שמרני מאחר וישנה הורדה של 0.5 מ"מ בלבד מחומר השן
 • אפשרות לתקן פגמים רבים במהירות רבה יותר ולהימנע מביצוע פרוצדורות נלוות, כגון יישור שיניים, המאריכות את משך הטיפול

חסרונות ציפויי החרסינה

 • הפעולה אינה הפיכה בשל הורדה של כ-0.5 מ"מ משכבת זגוגית השן
 • אחת למספר שנים יש צורך להחליף את הציפויים כתוצאה משינויים ברקמת החניכיים וצביעה בשוליים
 • עשויות להתרחש התנתקויות של הציפויים
 • מאחר ומדובר בחומר שביר, ישנו סיכוי לשבירת הציפוי
 • עלות הטיפול גבוהה

חשיבות הבחירה במומחה לשיקום הפה

בביצוע פרוצדורה זו ישנה חשיבות עליונה לתכנון מראש, בדיקה קפדנית של הסגר והכוחות הפועלים על השיניים הקדמיות, ובחינה של הגוון, הגודל וצורת השיניים – על מנת להבטיח קבלת תוצאה טבעית, אסתטית וראויה. כמו כן, יש משנה חשיבות לאופן ייצורם של הציפויים, וחשוב שהדבר ייעשה במעבדה מקצועית וטובה. על הדבקת הציפויים להיעשות במיומנות רבה תוך שימוש במיטב הדבקים הקיימים בשוק הדנטלי.

אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר – אני מזמינה אתכם למרפאתי לקבלת ייעוץ המבוסס על טובתכם, על מנת להבטיח תוצאות מקסימליות.

כתרי זירקוניה

מהו תפקידו של הכתר?

מטרת הכתר היא שחזור שן שאיבדה חומר שן רב, כתוצאה מעששת, חבלה, טיפולים לקויים, טיפולי שורש ועוד. לכתר יש חשיבות אסתטית ופרקטית, שכן שיניים חסרות מקשות על פעולות יומיומיות כגון אכילה ודיבור. שיניים חסרות עשויות לגרום לפרט לתחושת חוסר ביטחון ורצון להימנע מחיוכים או מכל פעולה אשר תחשוף את הדבר.

סוגי הכתרים ויתרונותיהם

 • כתר חרסינה ללא מתכת: כתר על בסיס אלומינה וזירקוניה, שכיפתו הפנימית עשויה מחרסינה או חומר קרמי. קיימות כיום מספר טכניקות מתקדמות וממוחשבות לייצור כתרים אלו, היוצרות תוצאה אסתטית מצוינת וחוזק אופטימלי. לכל חומר שחזור יש את התכונות האופייניות לו, ולכל טכניקה יתרונות וחסרונות. הרופא המטפל בונה תוכנית טיפולים המותאמת באופן אישי לכל מטופל, תוך לקיחה של פרמטרים רבים בחשבון. חשוב לציין כי הבחירה הסופית של חומר השחזור היא של הרופא המטפל, אשר יבחר באפשרות שתעניק את התוצאות הטובות ביותר.
 • כתר חרסינה על בסיס סגסוגת אצילה: בסגסוגת זו אחוז הזהב גבוה (מעל 80% מתכת אצילה). מדובר על כתרים מדויקים ומאוד אסתטיים, אשר החניכיים לרב מסתגלות אליהם היטב. תחת קטגוריה זו נכללים הן כתרי הקאפטק, הנעשים על בסיס רדיד זהב, והן כתרי הגלוואנו, המתבססים על שימוש בזהב K24, כך שכמעט ואינם מגרים את החניכיים. התוצאה האסתטית המתקבלת היא ברמה גבוהה ביותר, ומותאמת במיוחד לשיקום שיניים קדמיות. חוזקם של כתרים אלו אינו מצריך הורדה משמעותית מחומר השן, אך בשל השימוש בזהב עלות הטיפול גבוהה בהשוואה לכתרים אחרים.

החששות הנפוצים בנוגע לכתרים

לרב מטופלים חוששים כי הכתר לא ישתלב לצד יתר השיניים, ייראה מלאכותי ויחשוף השחרה של החניכיים או את הפס המתכתי הסמוך להן. בעוד שבעבר חששות אלו היו מוצדקים, ואכן המתכת הייתה משתקפת דרך החניכיים, גורמת לכהות מסוימת ומבטלת כל אפשרות לשוות לשיניים מראה טבעי – הרי שכיום, הטכניקות והחומרים הקיימים בשוק מאפשרים ליצור כתר קדמי בעל דימיון רב לשיניים הסמוכות, כך שהתוצר הוא נעים ואסתטי.

 הקפידו לפנות למומחה לשיקום הפה בעל יושרה, אשר שיקוליו בבחירת החומרים יהיו חפים משיקולים כלכליים. קבעו פגישת ייעוץ עוד היום.

ניווט מהיר בנושא אסתטיקת השיניים

דילוג לתוכן