טיפול ללא פשרות

השתלות שיניים

השתלת שיניים – מה המשמעות?

השתלים מהווים תחליף לשורש שן אשר אבד מסיבות כלשהן. מדובר על שיקום קבוע המתבצע על גבי השתלים, כך שרק רופא שיניים יכול להסיר אותו, והוא מודבק או מוברג ליחידת הביניים שעל השתל. המשמעות היא שאין סכנה שהכתרים יהיו לא יציבים או יצאו לפתע מהמקום, מה שמקנה שקט נפשי למטופל.

לתכנון מראש חשיבות רבה בתהליך

הצלחת ההשתלה תלויה באופן ניכר בתכנון המקדים של מיקום השיניים הרצוי, אשר יאפשר תפקוד פונקציונלי מקסימלי ורמה אסתטית גבוהה – תכנון זה הוא קריטי כשמדובר בשיקום פה מלא על גבי שתלים. יש משנה חשיבות לזווית שבו השתל מוחדר, וההבנה הזו היא המבדילה בין רופא שיניים כללי למומחה לשיקום הפה.

גורמי השפעה על תוצאות הטיפול

המצב הבריאותי הכללי של המטופל משפיע על סיכויי הצלחת הטיפול וקליטתו של השתל. עישון, סכרת, נטילת תרופות לאוסטיאופורוזיס, למשל, מפחיתים את הסיכויים להשגת התוצאות הרצויות. בנוסף, עשויים להיגרם סיבוכים ודחייה של השתלים בשלב הכירורגי או השיקומי, כתוצאה מתכנון שגוי של חלוקת הכוחות ביחס למספר השתלים, חוסר דיוק במידותיהם וזוויותיהם, תחזוקה לא נכונה וחוסר היגיינה ראויה.

השקיעו מחשבה בבחירת הרופא המטפל

לרופא המטפל יש תפקיד משמעותי מאוד בהצלחת ההשתלה – זו היא תוצר של הניסיון והידע של הרופא, וסוגו ואיכותו של השתל עצמו. כפי שלא הייתם מתפשרים על מתמחה אלא בוחרים מומחה לקרדיולוגיה שיטפל בלבכם במידת הצורך, כך אין סיבה שתתפשרו על בריאות הפה שלכם, בוודאי בטיפול מורכב שכזה.

בריאות הפה שלכם חשובה, אל תתפתו להתפשר. קבעו פגישת ייעוץ שתעשה לכם סדר, תוך בחירת הטיפול הנכון עבורכם.

ניווט מהיר בנושא השתלות שיניים

דילוג לתוכן